Trwa budowa kaplicy dla młodych w Kokotku

This is a custom heading element.

16 października 2021

W Oblackim Centrum Młodzieży w Kokotku trwa budowa kaplicy dla młodych, którzy przyjeżdżają, aby skorzystać z wydarzeń organizowanych przez oblackie duszpasterstwo ludzi młodych. Prace budowlane rozpoczęły się w sierpniu 2021 roku, patronami mają być Święci Młodziankowie, będzie posiadać 120 miejsc siedzących.

Potrzeba kaplicy była sygnalizowana od samego początku istnienia OCM-u. Było wiele koncepcji, ostatecznie, z różnych względów, stanęło na opcji dobudowania kaplicy do istniejącego już budynku – wyjaśniają misjonarze oblaci z Kokotka.

Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że OCM powstał w dawnym ośrodku wczasowo-wypoczynkowym. Nie był to obiekt o charakterze sakralnym. W codziennym funkcjonowaniu centrum młodzieżowego kaplicy i obecności Najświętszego Sakramentu brakuje.

Około półtora roku temu rozpoczęliśmy akcję zbierania funduszy na budowę kaplicy. Zbiórka wciąż trwa – dotychczas udało się uzbierać ponad 300 tysięcy złotych. Na jej dokończenie wciąż brakuje środków, a materiały budowlane cały czas drożeją – konstatują duszpasterze.

Za wszelkie wsparcie dziękujemy i obiecujemy modlitwę. Ja, oprócz osobistej modlitwy, każdego miesiąca odprawiam msze w intencji darczyńców. Dla wielu młodych oraz wszystkich przyjeżdżających na rekolekcje to miejsce jest bardzo potrzebne. Za wszystko wielkie dzięki – napisał na swoim profilu społecznościowym o. Tomasz Maniura OMI – Prowincjalny Duszpasterz Młodzieży.

Projekt kaplicy zakłada prostotę i funkcjonalność.

Budowę można wesprzeć TUTAJ

(pg)