Ukraina: Niezwykłe spotkanie dla matek żołnierzy poległych w obronie ojczyzny

This is a custom heading element.

16 października 2021

W oblackim sanktuarium Matki Bożej Tywrowskiej na Ukrainie odbyło się spotkanie matek żołnierzy poległych w wojnie na wschodzie Ukrainy. Niezwykły dzień skupienia był okazją, aby modlić się za zmarłych, ale również umocnić tych, którzy przeżywają żałobę po stracie synów, którzy oddali życie za niepodległość i wolność. Konferencję “Maryja, która stała pod Krzyżem” wygłosił o. Vadym Dorosh OMI z Korpusu Kapelanów Wojskowych. Uczestnicy spotkania odmówili różaniec w intencji pokoju oraz uczestniczyli w Eucharystii. Po wspólnym posiłku mieli okazję zwiedzić, mieszczące się w Tywrowie, Muzeum Męczenników za Wiarę XX wieku na Ukrainie.

Zobacz: [V. Dorosh OMI: Nawet tam, gdzie jest wojna – Chrystus daje nam pokój]

Dziękujemy Bogu za wszystkie Jego łaski. Prosimy Pana o siłę dla matek naszych bohaterów, którzy oddali życie za Ojczyznę. Niech Duch Święty przyniesie im pocieszenie. A dla naszych chłopaków, którzy zginęli, wieczny odpoczynek daj im, Boże – skomentował ojciec Vadym.

Od wybuchu w 2014 roku konfliktu zbrojnego w Donbasie, na wschodzie Ukrainy, zginęło ponad 2,6 tys. ukraińskich żołnierzy, ponad 10 tys. zostało rannych. Według danych ukraińskiego ministerstwa obrony, tylko w tym roku śmierć w obronie ojczyzny poniosło blisko 50 osób.

(pg/zdj. OMI Ukraina)