W niedzielę, 24 października po raz 95. będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny, a w kolejnych dniach Tydzień Misyjny. Z tej okazji zapraszamy wszystkich katechetów i nauczycieli religii do zamówienia darmowych pakietów czasopisma „Misyjne Drogi” – bogatego w treści o tematyce misyjnej, które może być nieocenioną pomocą dydaktyczną.

Tematem tegorocznego Światowego Dnia Misyjnego są słowa: „Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli” (Dz 4, 20). Jako chrześcijanie jesteśmy zaproszeni do głoszenia Ewangelii słowem i przykładem życia. To zadanie w sposób szczególny dotyczy katechetów – ludzi powołanych do przekazywania innym wiary i chrześcijańskich wartości.

Zobacz: [Orędzie papieża na Światowy Dzień Misyjny 2021]

W wypełnianiu tej misji nauczycielom służą różnego rodzaju środki pomocy dydaktycznej. W październiku, miesiącu poświęconym misyjnej działalności Kościoła, chcemy wesprzeć katechetów. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy darmowe pakiety czasopisma „Misyjne Drogi”! Oferujemy wysyłkę 25 egzemplarzy pisma. Można posłużyć się nimi podczas zajęć, wykorzystać zawarte w nich materiały do przygotowania lekcji, a także zapoznać z nimi uczniów.

„Misyjne Drogi” to prawie stustronicowy dwumiesięcznik wydawany od 1983 r. w Poznaniu przez Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Do publicystów piszących na jego łamach zalicza się ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, o. Jarosława Różańskiego OMI, Tomasza Terlikowskiego, o. Andrzeja Madeja OMI, Elżbietę Adamiak, ks. Artura Stopkę oraz ks. Andrzeja Dragułę. Celem redakcji jest kreatywna i ciekawa prezentacja działalności misyjnej Kościoła, treści religioznawczych, podróżniczych i antropologicznych. W każdym wydaniu znajdziemy dodatek dla dzieci „Misyjne Dróżki Dreptaka Nóżki”, barwnie i przystępnie prezentujący świat misji najmłodszym. „Misyjne Drogi” to czasopismo misyjne o największym nakładzie i objętości w Polsce, które dostępne jest także w wolnej sprzedaży.

Jeśli jesteś katechetką/tą i chcesz skorzystać z naszej oferty, napisz na adres monika.krol@misyjnedrogi.pl, podając nazwę i adres szkoły, w której pracujesz oraz dane potrzebne do wysyłki. Koszty wysyłki pokrywa redakcja czasopisma. Oferta ważna do wyczerpania zapasów!

(misyjne.pl)