Tywrów: Kurs animatorów chrześcijańskich

W oblackim klasztorze w Tywrowie uczestniczyło w nim kilkudziesięciu młodych.

16 stycznia 2022

W oblackim domu zakonnym w Tywrowie zakończyło się spotkanie formacyjne dla animatorów grup zorganizowanych. Uczestniczyło w nim kilkadziesiąt młodych osób, które uczyły się jak organizować wyjazdy w duchu chrześcijańskim, zadbać o bezpieczeństwo uczestników oraz animować pobyt na wyjazdach i obozach wakacyjnych. Konferencje dla młodzieży wygłosili m.in.: o. Krzysztof Machelski OMI, o. Vadym Dorosh OMI, Oksana Zavadska – dyrektor Centrum Dziecięcego “Arka Pokoju” w Pioniersku.

Obok zajęć praktycznych organizowania czasu wolnego i integracji, uczestnicy warsztatów wzmacniali swoją tożsamość chrześcijańską. Pomocą w tym najważniejszym wymiarze była codzienna Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz wspólne modlitwy. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikat ukończenia kursu animatora.

Pośród młodzieży, która przyjechała do Tywrowa była również liczna grupa ze wschodu Ukrainy, gdzie wciąż toczą się działania wojenne. Młodzież z Doniecka miała okazję zwiedzić memoriał męczenników za wiarę, który funkcjonuje przy oblackim klasztorze.

(pg/zdj. OMI Ukraina)