Oblat mistrzem Polski w tenisie stołowym

Pokonał 36 kleryków z 10 seminariów duchownych diecezjalnych i zakonnych.

24 stycznia 2022

Jędrzej Baranowski OMI – kleryk Wyższego Seminarium Duchownego w Obrze – zajął pierwsze miejsce w 23. edycji Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym. Zawody odbywały się w dniach 20-21 stycznia na hali sportowej częstochowskiego seminarium.

(zdj. WSD Częstochowa)

Wiem, że Częstochowa jest bardzo gościnna i atmosfera jest naprawdę dobra – powiedział „Niedzieli” – Trzeba równoważyć swoje życie i duchowe, i intelektualne, a tu sprawdza się właśnie gra w tenisa stołowego. Sport przyciąga wielu. Zaszczepia też dobre postawy, takie jak waleczność i hart ducha.

To drugi tytuł mistrza Polski w rękach oblata. Na zawody pod Jasną Górą powrócił po sześciu latach.

W tegorocznym turnieju rywalizowało 36 kleryków z 10 seminariów diecezjalnych i zakonnych. Mistrzostwo drużynowe zdobyło Wyższe Seminarium Duchowne w Częstochowie, na drugim miejscu uplasowali się klerycy z Poznania, na trzecim z Przemyśla. Za Jędrzejem na podium stanęli alumni z Przemyśla, Częstochowy i Poznania (trzecia lokata ex aequo).

Pierwsze Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym zorganizowano w 1999 roku w Częstochowie.