Apel Prowincjała Polskiej Prowincji

Od ponad 30 lat oblaci pracują na Ukrainie, pracują także na Białorusi i w Rosji.

26 stycznia 2022

Drodzy Współbracia, Przyjaciele Misji oraz Świeccy Stowarzyszeni!

Dziś środa, 26 stycznia – dzień modlitwy o pokój, o który prosił papież Franciszek, a także dzień modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie, o który apelował abp Stanisław Gądecki.

Wraz z całą wspólnotą Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, zwłaszcza ze zgromadzonymi w Obrze na dorocznych rekolekcjach przełożonymi wspólnot Polskiej Prowincji, pragnę uklęknąć przed wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej, prosząc o łaskę pokoju, o łaskę oddalenia grozy wojny, która znowu może przynieść cierpienie i śmierć niewinnych ludzi, o łaskę opamiętania dla wszystkich, od których zależy przyszłość naszych ziemskich spraw.

Prosimy za przyczyną Matki Bożej Fatimskiej o łaskę zwycięstwa nad złem, które na nowo zdaje się ogarniać serca ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Modlimy się, aby z wszystkich ludzkich serc ustąpiła pycha i pragnienie dominacji, aby zagościła w nich miłość do każdego człowieka i bojaźń Boża, aby wszyscy ludzie wyrzekli się szatana, który jest głównym sprawcą grzechu i zapragnęli żyć Bożym prawem miłości i wzajemnego szacunku!

Matka Boża Fatimska (zdj. cathopic)

Od ponad 30 lat oblaci pracują na Ukrainie, pracują także na Białorusi i w Rosji. Bóg dał nam łaskę posługi we wspólnotach parafialnych, w których nawiązaliśmy dobre i bliskie relacje z wieloma ludźmi różnych narodowości, z całymi rodzinami, ze starszymi, młodszymi, z bezdomnymi i ubogimi, z katolikami i niekatolikami. Radości i cierpienia oblackich parafian stały się oblackimi radościami i cierpieniami, dobro i pokój na Ukrainie, na Białorusi, w Rosji są naszym nieustannym życzeniem dla wszystkich mieszkańców. Przecież można żyć w pokoju i wzajemnym szacunku, bez grożenia sobie nawzajem i bez niszczenia ludzkich nadziei. Niech zatem w sercach ludzi zwycięży dobro i łaska Boża!

Pragniemy naszych Współbraci zapewnić o solidarności, trosce i pamięci. Niech Bóg daje Wam siły w codziennej posłudze, byście nieśli Chrystusa, Jego pociechę i pokój wszystkim ludziom!

Zapraszamy Was gorąco do przyłączenia się do wspólnej modlitwy i postu w intencji pokoju.

Niech Bóg da nam wolność od strachu, zła i wszelkiego zamętu!

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja Niepokalana.

 

Paweł Zając OMI

Prowincjał