Poznań: Karetka dla Ukrainy

W Domu Misyjnym powstała również bezpłatna poradnia prawna.

13 marca 2022

W domu prowincjalnym w Poznaniu odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania Misjonarzom Oblatom Maryi Niepokalanej wyposażonej karetki pogotowia, która zostanie przekazana do Kijowa na Ukrainie. Ofiarodawcami i fundatorami sprzętu ratownictwa medycznego są Rycerze św. Jana Pawła II. Oprócz nowoczesnego pojazdu, ufundowane zostało pełne wyposażenie medyczne wraz z zapasem materiałów, które z pewnością przydadzą się na ogarniętej wojną Ukrainie – było to możliwe dzięki wsparciu organizacji i osób prywatnych, które zorganizowało Centrum Ratownictwa Medycznego z Poznania.

 

Dar Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II poświęcił o. Marek Ochlak OMI, dyrektor Prokury Misyjnej Polskiej Prowincji, a akt przekazania dokonał się pomiędzy generałem rycerzy – Bratem Generałem Krzysztofem Wąsowskim, a ordynariuszem polskich oblatów – o. Pawłem Zającem OMI. Polski prowincjał wyraził wdzięczność za hojny dar na rzecz Ukrainy.

Jednocześnie w Domu Misyjnym w Poznaniu otwarta została bezpłatna poradnia prawna, w której będzie można skorzystać z pomocy prawników z Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II.

(pg/zdj. J. Nowicka-misyjne.pl/wideo M. Ochlak OMI)