Obra: Świętowali 30. rocznicę święceń

Sakrament kapłaństwa w 1992 roku przyjęło 21. oblatów - jeden z nich jest biskupem w Amazonii.

21 czerwca 2022

W kościele parafialnym w Obrze misjonarze oblaci z rocznika święceń 1992 świętowali 30. rocznicę kapłaństwa.

30 lat temu Pan Bóg obdarował nasz kurs święceniami kapłańskimi. Było nas 21. święconych i rozesłano nas po wszystkich kontynentach – naprawdę po wszystkich. Po 30 latach dobry Bóg pozwolił nam stanąć przy jednym ołtarzu, abyśmy mogli sprawować Ofiarę Dziękczynną za dar kapłaństwa dla naszego kursu. Przybyło nas tylko 8., reszta nie mogła przybyć z różnych przyczyn – wyjaśnia o. Marek Ochlak OMI.

(zdj. M. Ochlak OMI)

Eucharystii przewodniczył bp Jan Kot OMI – ordynariusz diecezji Zé Doca w Brazylii. Polski oblat został ustanowiony biskupem w Amazonii przez papieża Franciszka w 2014 roku. W jubileuszu uczestniczyli również oblaci-bracia zakonni, którzy należą do rocznika formacyjnego jubilatów: br. Jacek Kubera OMI i br. Przemysław Byczkowski OMI.

Pamiętaliśmy w modlitwie o tych, którzy z naszego kursu odeszli do wieczności. O ojcach: Piotrze Wiśniewskim i Jacku Tomeczku oraz bracie Józefie Derewońce – dodaje ojciec Ochlak – Wszystkim dziękujemy za modlitwę i dar obecności fizycznej i duchowej podczas naszego świętowania! Polecamy się Waszej dalszej modlitwie, abyśmy byli Dobrymi Pasterzami dla tych, do których jesteśmy posłami!

“Jestem kapłanem! Trzeba nim być, aby zrozumieć, co to znaczy”. Kilka refleksji o kapłaństwie…

(pg/zdj. M. Ochlak OMI)