5 propozycji na wakacje z oblatami

Morze, góry... a wszystko z oblatami!

27 czerwca 2022

Rozpoczął się okres wakacyjny i urlopowy. Zebraliśmy dla Was pięć miejsc, wydarzeń, gdzie warto się wybrać i spędzić czas w oblackiej atmosferze.

1. Łeba

Łeba (zdj. wikipedia/radekcz)

Łeba jest nadmorskim kurortem, który cieszy się ogromną popularnością. Od kilkudziesięciu lat misjonarze oblaci organizują tutaj tzw. wczasorekolekcje. To pięciodniowe cykle rekolekcyjne prowadzone przez różnych kaznodziejów (misjonarzy ludowych, duszpasterzy, profesorów), które za cel mają połączenie wypoczynku z formacją chrześcijańską.

Oblackie placówki w Polsce – Łeba [wideo]

25.06.-01.07. – o. Paweł Gomulak OMI – misjonarz ludowy, papieski Misjonarz Miłosierdzia

02-08.07. – animacja misyjna, Prokura Misyjna Polskiej Prowincji

09-15.07. – o. Piotr Furman OMI – misjonarz ludowy

16-22.07. – o. Robert Grabka OMI – misjonarz ludowy

23-29.07. – o. Paweł Zając OMI – Prowincjał Polskiej Prowincji

30.07.-05.08. – o. Damian Dybała OMI – proboszcz parafii w Opolu

06.08.-12.08. – o. Krzysztof Jamrozy OMI – mistrz nowicjatu na Świętym Krzyżu

13-19.08. – o. Andrzej Madej OMI – misjonarz, przełożony Misji w Turkmenistanie

20-26.08. – o. Daniel Biedniak OMI – misjonarz ludowy

27.08.-02.09. – o. Jan Wlazły OMI – Duszpasterz Powołań

Dom zakonny w Łebie dysponuje również miejscami noclegowymi dla chętnych, którzy są skorzystać z wypoczynku w Łebie: KLIKNIJ

2. Festiwal Życia

Odbędzie się w dniach 4-10 lipca w Oblackim Centrum Młodzieży w Kokotku (województwo śląskie). To plenerowa impreza ewangelizacyjna z doborową obsadą muzyczną. W tegorocznej edycji usłyszymy m.in.: Roksanę Węgiel, Luxtorpedę i Kamila Bednarka. W programie znajdują się m. in. warsztaty, konferencje, koncerty, Msze święte, nabożeństwa, adoracja 24/7, czy ekstremalny Bieg Festiwalowicza. Tematem tegorocznego festiwalu jest Maryja.

Aby uzyskać więcej informacji, KLIKNIJ

3. Kodeń – Częstochowa Podlasia

Przy granicy Polski z Białorusią znajduje się Sanktuarium Maryjne w Kodniu. Jego historia owiana jest legendą brawurowej kradzieży obrazu Matki Bożej przez Mikołaja Sapiehę, którą spopularyzowała Zofia Kossak w powieści “Błogosławiona wina”. Kodeń to miejsce nie tylko pielgrzymkowe, ale także wspaniała przystań do wypoczynku na łonie natury. Piękna nadbużańska przyroda, okoliczne atrakcje turystyczne (m.in. jedyna na świecie katolicka cerkiew neounicka w Kostomłotach) sprawiają, że nie sposób się tutaj nudzić. Kodeń dysponuje nowoczesnym Domem Pielgrzyma z wyborną kuchnią klasztorną.

Poznaj niezwykłe miejsce z innej perspektywy – Kodeń

Więcej informacji – KLIKNIJ

4. Propozycje dla młodych

Sekretariat Powołań Polskiej Prowincji zaprasza młodzież męską do przeżycia niezwykłych rekolekcji z oblatami. Każda z propozycji skierowana jest do różnych grup odbiorców. Przy okazji można bliżej poznać charyzmat oblacki.

5. Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży

Obok Festiwalu Życia, Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży w Kokotku organizuje różnego rodzaju rekolekcje oraz obozy tematyczne: dla sportowców, podróżników…

Więcej informacji: KLIKNIJ

(pg)