Wracają z Madagaskaru do Polski

Dwójka wolontariuszy kończy swój pobyt na Czerwonej Wyspie.

3 sierpnia 2022

Po czterech miesiącach dwójka wolontariuszy “Niniwy” powraca do Polski. Przez cztery miesiące pomagali w oblackiej misji na Madagaskarze.

Ania i Paweł spędzili na Madagaskarze cztery miesiące (zdj. Niniwa)

Chcielibyśmy podziękować wszystkim, dzięki którym nasz pobyt na Madagaskarze, choć momentami trudny, był tak wartościowym doświadczeniem. A więc po kolei:

Naszym rodzinom, przyjaciołom i znajomym za każde słowa wsparcia i bycie obok, gdy potrzebowaliśmy rozmowy.

Stowarzyszeniu NINIWA, a w szczególności o. Dominikowi Ochlakowi, za przygotowanie nas do wyjazdu. Prawie dwa lata formacji pomogły nam lepiej zrozumieć to, co spotkaliśmy na Madagaskarze. Misjonarzom oblatom z delegatury na Madagaskarze, ojcom Mariuszowi, Adamowi, Krzyśkowi i Stanisławowi.

Firmie BOWIM za zakup 9 maszyn do szycia dla szkoły w Masomeloka. Pani Gizeli, która sercem była z nami. Mamy nadzieję, że dzięki kursom szycia kobiety zdobędą fach, który pomoże im później w znalezieniu pracy.

Wolontariusze otworzyli bibliotekę na Madagaskarze

50 wspaniałym darczyńcom, którzy wsparli naszą zrzutkę „Książka dla Madagaskaru”. Dzięki Wam udało się zebrać łącznie ponad 5 tysięcy, co przekroczyło nasz zakładany cel. Książki, mapy i globus są właśnie w drodze do Masomeloka.

W końcu dziękujemy wszystkim Malgaszom, którzy każdego dnia dzielili się z nami swoim uśmiechem i radością z życia. Pozostaniecie na długo w naszych sercach. Misaotra besaka!

Ania i Paweł

Wielkanoc na Madagaskarze oczami wolontariuszy

(niniwa.pl)