Aix-en-Provence: GECO 2022

Młodzież z Europy poznaje św. Eugeniusza i charyzmat oblacki.

6 sierpnia 2022

W domu macierzystym Zgromadzenia w Aix-en-Provence trwa spotkanie GECO 2022. Przygotowane zostało przez miejscową wspólnotę oblacką oraz Europejską Komisję ds. Misji z Młodzieżą i Powołań (CPJVE). Nazwa GECO stanowi skrót włoskiego Giovani Europei e Carisma Oblato. Polską Prowincję reprezentuje o. Patryk Osadnik OMI z Oblackiego Centrum Młodzieży w Kokotku.

Przez tydzień młodzi reprezentanci europejskich jurysdykcji oblackich poznają głębiej historię św. Eugeniusza i charyzmat Zgormadzenia oraz odwiedzają miejsca związane ze św. Eugeniuszem de Mazenodem. Nie brakuje też oczywiście czasu na wspólną modlitwę czy akcje ewangelizacyjne na ulicach Aix. Założeniem spotkania jest, by młodzi wracając do swoich krajów podzielili się swoim doświadczeniem we wspólnotach, w których żyją, stając się w ten sposób animatorami oblackiego charyzmatu – wyjaśnia ojciec Osadnik.

W spotkaniu GECO 2022 uczestniczą młodzi z Irlandii, Hiszpanii, Francji, Włoch, Niemiec, Czech, Rumunii i Polski. Z polskiej jurysdykcji, oprócz o. Patryka Osadnika OMI, udział bierze pięciu młodych (z Polski i Belgii).

(pg/P. Osadnik OMI)