Ukraina: Dzięki Waszej pomocy możemy pomagać na miejscu

Każda paczka żywności, leki czy buty... mają znaczenie.

5 lutego 2023

Badania socjologiczne pokazują, że zainteresowanie opinii publicznej sytuacją na Ukrainie słabnie… Niemniej jednak każda paczka żywności, leki czy ubrania przekazane przez centralny magazyn pomocy humanitarnej Polskiej Prowincji w Zahutyniu, piszą konkretną historię, zmieniają czyjeś życie. Misjonarze oblaci na Ukrainie dbają o to, aby wsparcie było przekazywane bezpośrednio do potrzebujących.

Bardzo dziękujemy za Wasze dary, możemy wspierać bezdomnych i potrzebujących, np. możemy nakarmić bezdomnych, kupić buty i realizować pomoc medyczną – informuje br. Sebastian Jankowski OMI, odpowiedzialny za „Kuchnię dla bezdomnych” w Kijowie.

W Kijowie i Tywrowie regularnie wydawana jest żywność oraz ciepłe posiłki. Ponadto w Tywrowie działa bezpłatna poradnia lekarska. Do tywrowskiego szpitala trafiła także karetka – wspólny dar Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II, indywidualnych darczyńców i Polskiej Prowincji.

Polonia z Belgii przekazała agregaty dla Ukrainy

Od wybuchu wojny na Ukrainie Polska Prowincja Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej niesie pomoc cierpiącym za naszą wschodnią granicą. Prowincja otacza opieką misjonarzy oblatów Delegatury na Ukrainie, którzy pozostali na swoich placówkach i nadal służą potrzebującym. W polskich klasztorach przyjmowaliśmy uchodźców wojennych, w niektórych domach zakonnych mieszkają do dnia dzisiejszego. Cały czas działa też centralny magazyn oblackiej pomocy humanitarnej w Zahutyniu koło Sanoka. Zgromadzone tam dary za pośrednictwem oblatów na Ukrainie przekazywane są potrzebującym.

Pomoc oblacka na Ukrainę

Kontakt:

Dom zakonny Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej

Zahutyń 48a, 38-500 Sanok

mail: ekonom.zahutyn@oblaci.pl

tel.: 504 320 166

(pg/zdj. S. Jankowski OMI)