Obra: Kanoniczna wizytacja prowincjała

Zakończyła się wizytacja kanoniczna obrzańskiego domu zakonnego.

17 marca 2023

Nowy Prowincjał Polskiej Prowincji, o. Marek Ochlak OMI, przeprowadził pierwszą wizytację kanoniczną podczas swojej kadencji. Wybór padł na dom zakonny w Obrze, gdzie znajduje się oblacki scholastykat. Wizyty prowincjała są stałym elementem posługi ordynariusza jurysdykcji zakonnej, które pomagają w animowaniu życia zakonnego. Z każdej z nich sporządzany jest protokół, w którym znajdują się szczegółowe zalecenia dla lokalnej wspólnoty. W ciągu jednej kadencji prowincjał powinien odwiedzić domy prowincji przynajmniej raz.

Wizyty prowincjała stanowią integralną część jego posługi animowania.

Przynajmniej raz w czasie swej kadencji przeprowadzi on zwyczajną wizytację prowincji w celu oceny, rozpoznania wyzwań i ewentualnie wprowadzenia niezbędnych zmian. Wizytacja prowincjała jest uprzywilejowanym czasem odnowy dla osób i grup. Każdy przyjmie go jak brata, który przybywa do swoich.

Będzie on także utrzymywał częste kontakty z miejscowymi wspólnotami i ich członkami, odwiedzając ich tak często, jak to możliwe, aby ich wysłuchać, pomóc im i dodać odwagi – Konstytucja 105.

(pg/zdj. WSD Obra, M. Ochlak OMI)