„Nie do wiary… Jestem oblatem misjonarzem Maryi Niepokalanej od czterdziestu lat”

Świadectwo oblata z Prowincji Śródziemnomorskiej.

18 września 2023

To 40 lat! Nie do wiary… Jestem oblatem misjonarzem Maryi Niepokalanej od czterdziestu lat – dzieli się o. Flavio, włoski oblat z Prowincji Śródziemnomorskiej.

Marzenia o misjach

Byliśmy w Marino. Był 15 września 1983 roku. Piękne Włochy, gdzie marzyliśmy o naszej przyszłości. Rozmawialiśmy o Kościele, który oddychał misją, zarówno w odległych krajach, jak i tutaj, we Włoszech. My, grupa dziesięciu nowicjuszy, marzyliśmy o misjach. Ile wieczorów rozmawialiśmy o Ameryce Łacińskiej, Afryce, Azji…

Po co misjonarze oblaci składają śluby zakonne? [WIDEO]

Oblacja

Pamiętam ten moment, kiedy powiedziałem Bogu „tak”. Pamiętam spojrzenie ojca i matki, twarze Sonii i Patrizi, twarze moich przyjaciół. A wieczorem jestem sam na sam z Bogiem i mówię Mu:

Jestem Twój! Zrób ze mną, co uważasz. Pomóż mi być wiernym.

Przez te czterdzieści lat wydarzyło się wiele pięknych rzeczy, lata w Rzymie, w Kalabrii, w Kamerunie, w Senegalu… przede wszystkim wielka miłość do Boga i pasja misji. W ciągu tych czterdziestu lat zdarzały się także słabości i niewierność. Jak bardzo chciałbym być lepszy w wielu wymiarach mojego życia. Pomimo wielu „porażek”, Panie… Ty wiesz, że Cię kocham!

Od „Wyprawy w nieznane” do kapłaństwa [ROZMOWA] Pokonał nowotwór, ospa pokrzyżowała mu święcenia…

Ciągłe powołanie…

Dzisiaj chciałbym jeszcze raz powiedzieć:

Zostawiam wszystko, liczy się tylko Twoja miłość!

Bóg wszedł do łodzi mojego życia i nadal zaprasza mnie do wypłynięcia. On jest ze mną, abym był „Totus Tuus”. Jest ze mną, zwłaszcza w chwilach wysiłku, dlatego nie będzie to daremny trud. Jest ze mną, aby przemieniać codzienne gesty w obecność i w zapowiedź bliskości Królestwa. Czuję się odnowiony przez tę obfitość, która się przelewa, zawierzając się Panu, Jego Słowu pełnemu życia.

„Na Twoje słowo zarzucę sieci” – po raz kolejny. „Panie, do kogóż pójdziemy? Tylko Ty masz słowa życia wiecznego”. Ty, tylko Ty…

(Prokura Misyjna Prowincji Śródziemnomorskiej/tł. pg)