Komentarz do Ewangelii dnia

25 maja 2026

25 maja 2026

Im więcej człowiek posiada, tym łatwiej potrafi przywiązywać się do tych rzeczy. Wtedy coraz trudniej się dzielić i zwracać uwagę na to, co ma większą wartość. To ogromna rozterka, gdyż nie da się żyć, nie posiadając niczego. Ale życie to nie tylko „mieć”, życie to również „być”. Być z kimś, żyć dla kogoś, szukać dobra drugiej osoby. Jeśli będę pamiętał o jednym i drugim, a nawet nieco bardziej o drugim, łatwiej będzie wypełniać wolę Boga, jak robiła to Maryja. Poproszę Ją, aby mi w tym pomogła. Ona zaniesie tę prośbę do Boga. 

o. Dawid Grabowski OMI/niniwa.pl

Fot. unsplash.com/Brooke Cagle