o. Louis Lougen OMI Superior Generalny

O. Louis Lougen OMI

Ojciec Lougen urodził się w Buffalo w stanie Nowy Jork w 1952 roku. Tam spotkał misjonarzy oblatów jako uczeń gimnazjum im. Biskupa Neumanna w Buffalo, po czym wstąpił do junioratu w Newburgh w 1970 roku. Swoje pierwsze śluby złożył w nowicjacie w Godfrey, Illinois. Od 1973 roku kontynuował swoją pierwszą formację u oblatów na uniwersytecie w Waszyngtonie w celu uzyskania bakalaureatu z filozofii i tytułu magistra teologii. Złożył śluby wieczyste w Newburgh w 1976 roku.

Po przyjęciu święceń diakonatu w 1978 roku, służył przez 6 miesięcy w Brazylii. Po przyjęciu święceń kapłańskich, w Waszyngtonie w 1979 roku, wrócił do Brazylii, gdzie w dawnej prowincji São Paulo, pracował kolejno w kilku parafiach jako proboszcz, następnie dyrektor prenowicjatu i mistrz nowicjatu. W ramach formacji stałej, ojciec Lougen przeszedł 5 letni program dla formatorów. Został wybrany do Rady Prowincji São Paulo na trzy kadencje, służąc jako radny w latach 1985–1994.

Po powrocie do Stanów Zjednoczonych w 1996 r., ojciec Lougen pracował jako asystent dyrektora prenowicjatu i proboszcza parafii Holy Angels w Buffalo. Był także mistrzem nowicjatu w Godfrey, Illinois od 2002.

W 2005 r. został wybrany na stanowisko Prowincjała Prowincji Stanów Zjednoczonych. A w dniu swoich 58 urodzin 30 września 2010 podczas XXXV Kapituły Generalnej Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej został wybrany na 13 z kolei Superiora Generalnego. Zastąpił na tym miejscu o. Wilhelma Stecklinga OMI.

 

Rada Generalna

 

 

o. Paolo ARCHIATI OMI – Wikariusz Generalny

o. Cornelius NGOKA OMI – pierwszy Asystent generalny do spraw formacji

o. Ramon Maria BERNABE OMI – Drugi Asystent generalny do spraw misji

o. Guillaume MUTHUNDA HENGELELA OMI – Radny Generalny na Afrykę-Madagaskar

 

o. Peter STOLL OMI – Radny Generalny na Azję-Oceanię

o. Warren BROWN OMI – Radny Generalny na Kanadę – USA

 

o. Antoni BOCHM OMI – Radny Generalny na Europę

 

o. Luis Alberto HUAMÁN CAMAYO OMI – Radny Generalny na Amerykę Łacińską

o. Marek JAZGIER OMI – Sekretarz Generalny

 

o. Marc DESSUREAULT OMI – Ekonom Generalny