Kalendarz Misyjny to tradycyjna publikacja oblacka, która ukazuje się już od 1980 r. Inicjatorem tego nowatorskiego w tamtym czasie pomysłu był o. Kazimierz Lubowicki OMI- wówczas kleryk, którego poparł o. Alfons Kupka OMI, założyciel i redaktor naczelny „Misyjnych Dróg”. Z czasem kalendarz rozwinął się pod względem graficznym, ale wciąż spełnia kilka funkcji. Po pierwsze – jest praktycznym kalendarzem wiszącym w domu, a po drugie – podaną na każdy miesiąc papieską intencję apostolstwa modlitwy. Kalendarz budzi zachętę do modlitwy za misje dzięki ilustracjom, zdjęciom i różnym ciekawym informacjom. Jest także widocznym znakiem oblackiej misji i formą finansowego wsparcia tego dzieła.

Oblaci rozprowadzają kalendarze przy okazji głoszonych rekolekcji, kazań i misji świętych, często dzieląc się doświadczeniem misji i pracy w dalekich krajach.

Obecnie kalendarz liczy 32 strony (format 21 x 22 cm), zawiera kalendarium z dużymi cyframi, piękne, kolorowe zdjęcia dokumentujące działalność misyjną Kościoła i krótkie teksty na każdy miesiąc, zachęcające do modlitwy w intencji podanej przez Ojca Świętego. Można go zamówić w sklepie internetowym „Misyjnych Dróg” (www.misyjne.pl/sklep/) lub przez telefon: 511-493-653.