Dzień Życia Konsekrowanego

This is a custom heading element.

2 lutego 2016

W uroczystość Ofiarowania Pańskiego (2. lutego) obchodzony jest w całym Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej okazji, o godz.10 w poznańskiej katedrze uroczystą Mszę świętą odprawił Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki. Mszę św. koncelebrowali biskupi pomocniczy oraz Księża z zakonów i zgromadzeń zakonnych istniejących na terenie Archidiecezji.

– Koniec Roku Życia Konsekrowanego przypada w czasie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Ten znaczący splot wydarzeń przypomina nam, że w głoszeniu orędzia o Bożym Miłosierdziu wielką rolę odegrały i odgrywają osoby konsekrowane. Ich życie jest także ofiarowaniem siebie, ale nie dla samej ofiary, lecz po to, by poprzez czystość, ubóstwo i posłuszeństwo doświadczać miłosierdzia i dzielić się nim z innymi. Nie ma bowiem miłosierdzia bez poświęcenia i ofiary, wyrzeczenia się własnych planów, ambicji i dóbr – czytamy w liście księży biskupów na ten Dzień.

Jako oblaci prosimy o modlitwę w naszej intencji.

W Polsce oblaci są obecni od 1920 roku.  Obecnie Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej liczy blisko 3900 zakonników, w tym 311 w Polsce oraz prawie kolejnych 300 za granicą.

OMI/Poznań

(fot. KrzysztofTe Foto Blog, flickr.com)