Duchowość oblacka
- Strona Główna
- Czytelnia
- Duchowość Oblacka
Eugeniusz de Mazenod wspólpracownik Chrystusa Zbawiciela
Obecne opracowanie opiera się zasadniczo na mojej pracy doktorskiej, zatytułowanej Eugeniusz de Mazenod, współpracownik Chrystusa Zbawiciela oraz duch, którego nam…
Życie Zakonne – Według św. Eugeniusza de Mazenoda
Eugeniusz de Mazenod nie miał dwóch powołań: jednego do kapłaństwa a drugiego do życia zakonnego. Miał tylko jedno powołanie: „stać się mężem apostolskim”. W tym powołaniu…
Zadaniem Superiora jest kochać ponad wszystko
Drodzy bracia, tymi słowami zamknąłem spotkanie Superiorów: „Wypełniliśmy okres nieustannej formacji i zobowiązaliśmy się postrzegać naszą posługę jako podnoszenie jakości…
Heroiczność cnót naszego Założyciela
Niniejszym chciałbym powrócić do dekretu ogłoszonego przez Papieża w listopadzie 1970 roku i dotyczącego naszego Założyciela. Ten werdykt Kościoła wyraża w istocie czynną…
Eugeniusz de Mazenod – brat, ojciec i przyjaciel i jego rola w początkach istnienia Stowarzyszenia Misjonarzy Prowansji
Po przedstawieniu w zarysie początków Stowarzyszenia Misjonarzy Prowansji, niewątpliwie należałoby się skupić nieco bardziej na pewnych aspektach życia Założyciela i na jego…
Święty Eugeniusz – Mąż serca
Kanonizacja naszego Założyciela skłania nas do refleksji nad jego świętością oraz do pogłębienia zrozumienia jego relacji z Panem i rodziną oblacką. W ten sposób możemy w…
Listy pasterskie św. Eugeniusza de Mazenod
Dzięki badaniom rozpoczętym w 1975 roku przez ojca Fernand Jetté i kontynuowanym przez ojca Yvon Beaudoin mamy dzisiaj do dyspozycji prawie całokształt pism świętego…
Czy oblaci Maryi mają duchowość ignacjańską?
Tytuł poniższego studium dla wielu Oblatów może być prowokujący, choćby z tego powodu, że postawione pytanie różni się od wiadomości otrzymanymi przed laty.
Wspólnota
W niniejszym studium będzie mowa o “wspólnocie”, jednak z pominięciem kwestii, o jaki rodzaj wspólnoty chodzi: wspólnotę domową, wspólnotę dystryktu czy inną.