Lubliniec – Gość z Turkmenistanu w Lublińcu

This is a custom heading element.

4 lutego 2016

Już niedługo będziemy gościć o. Andrzeja Madeja OMI w Lublińcu! Gość to nieczęsty, bo przyjedzie do nas aż z Aszchabadu – stolicy Turkmenistanu! Jednak my mieliśmy okazje spotkać i poznać ojca Madeja w zeszłym roku podczas październikowych rekolekcji Czteropasmówka Niniwity.

A tym razem zapraszamy 24 lutego o godzinie 19.00 do MDK Lubliniec (ul. Plebiscytowa 9) na wieczór poezji o. Andrzeja pt.: „Pieśń o tryskających źródłach”.

Dodatkowo czas umili nam zespół Dobre Ludzie, a gwoździem programu będzie oczywiście poezja o. Madeja i jego refleksje.

Wieczór będzie miał charakter artystyczny i misyjny. Po spotkaniu będzie można nabyć tomik wierszy o. Madeja pt.: „Pieśń o tryskających źródłach”.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Młodzieżowe NINIWA, MDK Lubliniec oraz Burmistrz Miasta Lubliniec.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Niniwa to duszpasterski program skierowany do młodych związanych z misjonarzami oblatami. Jest realizowany w prawie dwudziestu parafiach w Polsce. Młodzi z tego ruchu młodzieżowego dwa razy w roku uczestniczą w zjazdach w różnych miastach Polski. Im jest także dedykowany wakacyjny Festiwal Życia w Kodniu nad Bugiem. Młodzi związani z Niniwą biorą także udział w wolontariacie misyjnym młodych. Do oblackiej Niniwy należy prawie 1,5 tys. osób, a ich centrum znajduje się w Młodzieżowym Ośrodku Niniwy w Kokotku k. Lublińca na Śląsku.

 

 

OMI/Niniwa