Zmarł Stanisław Sobotkiewicz

This is a custom heading element.

22 lutego 2016

Otrzymaliśmy wiadomość, że sobotniej nocy zmarł w Zielonej Górze śp. pan Stanisław Sobotkiewicz, od 2003 roku oblat honorowy.
Pogrzeb śp. Stanisława Sobotkiewicza odbędzie się w Zielonej Górze, w najbliższą środę (24 lutego 2016):

– Msza św. pogrzebowa w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu (przy klasztorze franciszkanów) , ul. Kilińskiego 5, o godz. 10,00;
– Ceremonie pogrzebowe na tzw. starym cmentarzu przy ul. Wrocławskiej, o godz. 12,30.
Ojciec Prowincjał bardzo prosi, aby w miarę możliwości w pogrzebie wzięli udział przedstawiciele domów, które mają w stosunku do Zmarłego swoisty dług wdzięczności, ponieważ pan Sobotkiewicz pomagał, doradzał, robił kontrole przy różnych naszych budowach i remontach.
Zachowajmy go we wdzięcznej pamięci i wspierajmy modlitwą: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!
————-
Pan Stanisław Sobotkiewicz urodził się 29. września 1935 r. w województwie tarnopolskim. W 1945, wraz z rodziną został przesiedlony na Ziemie Zachodnie. Studia ukończył na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Warszawskiej. Po studiach rozpoczął pracę w Zielonej Górze, w Wojewódzkiej Dyrekcji Inwestycji, gdzie przepracował 40 lat, przechodząc kolejne stopnie zawodowej kariery: od stażysty do dyrektora naczelnego, choć nigdy nie należał do żadnej partii.  W 2002 roku przeszedł na emeryturę, ale ciągle nadzorował różne budowle.
Oblatów poznał poprzez Siostry Opatrzności Bożej z Wielkiej Wsi, a ścisłą współpracę z nami rozpoczął w latach osiemdziesiątych ub. wieku. Nadzorował wiele naszych budów i remontów. 8 lutego 2003 r. O. Generał Wilhelm Steckling nadał mu tytuł honorowego oblata. Był dumny z tego wyróżnienia i od tego czasu bardzo związał się z naszym Zgromadzeniem; chętnie uczestniczył w wielu wydarzeniach związanych z naszym życiem.

OMI/Poznań

(fot. marcopiras1991, flickr.com)