Święty Krzyż – Rekolekcje powołaniowe

This is a custom heading element.

1 marca 2016

W województwie świętokrzyskim dobiegły końca ferie zimowe. Dla klasztoru na Świętym Krzyżu był to wyjątkowy czas. Przez ostatnie tygodnie gościliśmy w sumie ponad 100 młodzieńców z całej Polski – od Bałtyku po Tatry – którzy w murach naszego klasztoru przeżywali rekolekcje powołaniowe i dni skupienia animowane przez ojców z sekretariatu powołań z Poznania: Krzysztofa Jurewicza OMI oraz Dominika Ochlaka OMI oraz naszych scholastyków z Wyższego Seminarium Duchownego w Obrze.

Dla tych młodych ludzi był to czas przede wszystkim modlitwy: codzienna Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeńśtwa. W czasie pobytu na Świętym Krzyżu nie zabrakło także rekreacji, sportu, spacerów w przepięknej scenerii zimowej, oglądania filmów. Szczególnym momentem dla wszystkich uczestników była okazja spotkań i rozmów z nowcjuszami, braćmi zakonnymi i ojcami ze wspólnoty świętokrzyskiej. Dzięki temu mogli bliżej poznać naszą rodzinę zakonną – Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej – która w tym roku obchodzi 200. lat istnienia a na świętym Krzyżu są obecni Oblaci od 80. lat.

Uczestnicy rekolekcji mieli także okazję wysłuchania konferencji tematycznych dotyczących Bożego Miłosierdzia. Zwieńczeniem każdej serii spotkań była uroczysta Msza święta celebrowana w bazylice świętokrzyskiej, gdzie młodzież mogła przejść przez Bramę Miłosierdzia oraz modlić się przy Krzyżu Oblackim Światowych Dni Młodzieży, które będziemy przeżywać w lipcu tego roku najpierw w diecezjach a potem w Krakowie z papieżem Franciszkiem.

Podobne dni skupienia i rekolekcje miały miejsce w innych naszych klasztorach w Polsce: Łebie, Obrze, Siedlcach, Kodniu, Zahutyniu, Bodzanowie, Iławie i Kokotku.

OMI/Święty Krzyż