Święty Krzyż – Nowicjat w obiektywie kamery

Rok 2016 dla naszej rodziny zakonnej Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej jest rokiem szczególnym. Dziękujemy Bogu za 200 lat istnienia. Natomiast […]

14 kwietnia 2016

Rok 2016 dla naszej rodziny zakonnej Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej jest rokiem szczególnym. Dziękujemy Bogu za 200 lat istnienia. Natomiast świętokrzyska wspólnota oblacka dziękuje za 80 lat obecności w sanktuarium na Łysej Górze.

Obecność oblatów w najstarszym polskim sanktuarium na Świętym Krzyżu to nie tylko duszpasterstwo wśród pielgrzymów i turystów. Dla naszej polskiej prowincji klasztor świętokrzyski to również dom formacyjny. W murach tego klasztoru mieści się nowicjat dla kandydatów do zgromadzenia. Jak wygląda życie w nowicjacie, na czym polega formacja nowicjacka? Dowiecie się tego oglądając kolejny film. Zapraszamy do obejrzenia – kliknij tutaj.

Święty Krzyż to najstarsze polskie sanktuarium. Przechowywane są w nim Relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Opactwo benedyktyńskie założył tu Bolesław Chrobry w 1006 r. Obecnie opiekę nad nim sprawują Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.

OMI/ Święty Krzyż