Obra – trzeci turniej ministrantów

This is a custom heading element.

18 kwietnia 2016

Zakończyła się trzecia edycja turnieju piłki nożnej halowej ministrantów z parafii oblackich. Zwyciężyły drużyny z Kodnia n. Bugiem i Kędzierzyna-Koźla. Do Obry k. Wolsztyna (Wielkopolska) ministrantów przyjechało ćwierć tysiąca.

W dniach 15-17 kwietnia 2016 r., odbył się trzeci turnieju piłki nożnej halowej ministrantów z parafii oblackich. Mecze rozgrywane były w trzech halach sportowych w Wolsztynie: Świtezianka oraz Szkoły Podstawowej nr 3. W turnieju wzięło udział ponad 250 ministrantów z dziesięciu parafii (z Gorzowa Wlkp., Katowic, Kędzierzyna-Koźla, Kodnia n. Bugiem, Kokotka, Lublińca, Obry k. Wolsztyna, Poznania, Siedlec, Wrocławia). Niektóre z nich wystawiały po dwie drużyny w ramach jednej kategorii wiekowej. Zabrakło zaś drużyn ministranckich z Bodzanowa, Gdańska, Grotnik, Iławy, Laskowic Pomorskich, Łeby,  oraz Zahutynia. Wszyscy uczestnicy turnieju rozlokowani byli w murach Wyższego Seminarium Duchownego w Obrze, a także w budynkach parafialnych.

W piątek, był czasem przyjazdu wszystkich drużyn turniejowych. Sobota była dniem rywalizacji sportowej. Oprócz emocji piłkarskich młodzi piłkarze mogli przypatrzeć się życiu seminaryjnemu. Nie zabrakło wspólnej modlitwy brewiarzowej, posiłków i Mszy św. Tej ostatniej, w sobotę, przewodniczył o. Krzysztof Wrzos OMI, kazanie wygłosił o. Tomasz Woźny OMI a służbę liturgiczną stanowili ministranci z Lublińca. Natomiast w niedzielę Mysz św. przewodniczył i kazanie wygłosił o. Paweł Zając OMI – wicerekotr seminarium. Po Mszy św. nastąpiło rozdanie nagród oraz oficjalne zakończenie III Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów z Parafii Oblackich.

Głównym organizatorem rozgrywek był Sekretariat Powołań, z o. Krzysztofem Jurewiczem OMI na czele, a także obrzańcy klerycy. Idea organizowania turniejów stała się już tradycją. Jest to świetna okazja, by promować Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów MN. oraz by zapraszać młodych do zobaczenia od środka życia oblackich kleryków.

Uczestnicy turnieju byli bardzo zadowoleni. Szczególnie zwracali uwagę na dobrego ducha rywalizacji sportowej, a także na możliwość spędzenia kilku dni w atmosferze klasztoru. W trakcie turnieju był zapewniony czas na indywidualną modlitwę, spowiedź, kierownictwo duchowe, jak i obejrzenie filmów o tematyce powołaniowej.

Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Liceum i starsi. Wyniki rywalizacji piłkarskiej przedstawiają się następująco:

 

W kategorii: „Szkoła Podstawowa”:

I miejsce dla ministrantów z parafii p.w. św. Anny w Kodniu n. Bugiem;

II miejsce dla ministrantów z parafii p.w. MB Królowej Pokoju we Wrocławiu;

III miejsce dla ministrantów z parafii p.w.  św. Teresy w Siedlcach.

 

W kategorii: „Gimnazjum’:

I miejsce dla ministrantów z parafii p.w. św. Anny w Kodniu n. Bugiem;

II miejsce dla ministrantów z parafii p.w. św. Jakuba Większego w Obrze;

III miejsce dla ministrantów z parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Lublińcu.

 

W kategorii: „Liceum i starsi”:

I miejsce dla ministrantów z parafii p.w. św. Eugeniusza de Mazenoda w Kędzierzynie-Koźlu;

II miejsce dla ministrantów z parafii p.w. MB Królowej Pokoju we Wrocławiu.

 

Wręczono także nagrody dla najlepszych bramkarzy i napastników.

 

MW OMI/Poznań