Niniwa – Oblackie Światowe Dni Młodzieży

This is a custom heading element.

19 kwietnia 2016

Już niedługo ogromne wydarzenie w Polsce – Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. To dla nas, Polaków, ogromne wyzwanie, ale i przywilej. Przygotowania idą pełną parą. Także i oblaci ze swoją młodzieżą chcą przeżyć ten czas jak najlepiej. Dlatego w duszpasterstwie Niniwa przygotowują się do tego wydarzenia już od dawna.

Samo spotkanie z papieżem w Krakowie poprzedzą Dni w Diecezji. W tym samym czasie także i oblaci tradycyjnie przygotowują swoje spotkanie, które odbędzie się w dniach 20-25 lipca. Tym razem szacuje się, że zbierze się od 2000 do 2500 młodzieży oblackiej z całego świata. Przyjadą do Wrocławia.

W programie liczne atrakcje, spotkania z prelegentami ze świata oblackiego, a także z samym ojcem generałem Louisem Lougenem! Szczegółowy program znajduje się na stronie www.wyd2016omi.org. Zajrzyj koniecznie!

Niniwa to duszpasterski program skierowany do młodych związanych z misjonarzami oblatami. Jest realizowany w prawie dwudziestu parafiach w Polsce. Młodzi z tego ruchu młodzieżowego dwa razy w roku uczestniczą w zjazdach w różnych miastach Polski. Im jest także dedykowany wakacyjny Festiwal Życia w Kodniu nad Bugiem. Młodzi związani z Niniwą biorą także udział w wolontariacie misyjnym młodych. Do oblackiej Niniwy należy prawie 1,5 tys. osób, a ich centrum znajduje się w Młodzieżowym Ośrodku Niniwy w Kokotku k. Lublińca na Śląsku.

OMI/Niniwa