Kokotek – Mission Possible

This is a custom heading element.

2 maja 2016

W sobotę rozpoczął się Zjazd Duszpasterstwa Młodzieżowego NINIWA. Ponad 200 młodych ze wszystkich oblackich wspólnot zjechało się na swoje święto już po raz 24. Tym razem w Kokotku.

Po niedzielnym śniadaniu, niniwici uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył o. prowincjał Antoni Bochm OMI. Cały czas do obiadu młodzież spędziła na modlitwie, adoracji i konferencji. Po południu zespół Full Power Spirit (FBS) poprowadził program „Znajdź pomysł na siebie”, a następnie wszyscy wzięli udział w Drodze Światła. Wieczorem FPS zapewnił młodym dużo zabawy w ramach koncertu.

Poniedziałek rozpoczął się Eucharystią. Głównym przesłaniem homilii była myśl, że nie ma rzeczy niemożliwych w ramach ludzkiej natury. Nikt nie pocałował jeszcze własnego łokcia, ale ludzie z pomocą Pana Boga dokonują wielkich rzeczy – wyjaśniał o. Krzysztof Machelski OMI. Po Mszy św. przyszedł czas na nowość wymyśloną przez oblatów: Apostolską grę terenową Mission Possible. Młodzi podzieleni zostali na grupy po 12 osób. Do każdej z nich został przydzielony „Jezus” – przewodnik, przydzielający swoim uczniom różne zadania, które uczą ich bycia apostołami. Gra ciągle trwa! Czy młodzi wrócą cali i zdrowi na kolację? Zgodnie z nazwą, cała gra odbywa się „w terenie”, czyli w lublinieckich lasach. Pogoda dopisuje, a wśród uczestników można wyczuć pełną entuzjazmu i radości atmosferę. Gra (która już niedługo udostępniona będzie na stronie www.niniwa.org) ma szansę stać się być bardzo dobrym narzędziem do pracy z młodymi.

We wtorek będzie ostatni dzień zjazdu. Wszystkich czeka jeszcze Msza św. z ks. bp. Janem Wieczorkiem i podsumowanie zjazdu. Kolejny Zjazd NINIWY odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim.

Niniwa to duszpasterski program skierowany do młodych związanych z misjonarzami oblatami. Jest realizowany w prawie dwudziestu parafiach w Polsce. Młodzi z tego ruchu młodzieżowego dwa razy w roku uczestniczą w zjazdach w różnych miastach Polski. Im jest także dedykowany wakacyjny Festiwal Życia w Kodniu nad Bugiem. Młodzi związani z Niniwą biorą także udział w wolontariacie misyjnym młodych. Do oblackiej Niniwy należy prawie 1,5 tys. osób, a ich centrum znajduje się w Młodzieżowym Ośrodku Niniwy w Kokotku k. Lublińca na Śląsku.

OMI/Niniwa