Święty Krzyż – blisko 2 tys. motocyklistów wzięło udział w ogólnopolskiej pielgrzymce

This is a custom heading element.

4 maja 2016

Blisko 2 tys. motocyklistów z całego kraju wzięło udział 3 maja br. w pielgrzymce na Święty Krzyż, która była też inauguracją sezonu motocyklowego. Msza św. polowa w intencji miłośników „dwóch kółek” i ich rodzin odprawiona została przed zachodnim skrzydłem klasztoru.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył jej o. Dariusz Malajka OMI, rektor świętokrzyskiej bazyliki. W swym słowie na rozpoczęcie wspólnej modlitwy zakonnik podziękował organizatorom za ta, że motocykliści wybrali na rozpoczęcie swojego sezonu, zarówno dzisiejsze święto Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Patronki Polski, a także sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

Zmotoryzowani pielgrzymi modlili się do św. Krzysztofa o to, aby wszystkie wyjazdy zawsze kończyły się szczęśliwymi powrotami.

– Byłem zachwycony tym, że tak wielu motocyklistów całego kraju przyjęło nasze zaproszenie na pielgrzymkę i otwarcie sezonu motocyklowego. Według danych policyjnych, na górę wjechało nas prawie 2 tysiące. Jest to imponująca ilość, która przerosła wszelkie nasze wcześniejsze kalkulacje – poinformował KAI organizator Grzegorz Niedzielski z Kielc.

Patronat nad pielgrzymką motocyklistów objęli: wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i marszałek województwa świętokrzyskiego Adama Jarubas.

Święty Krzyż to najstarsze polskie sanktuarium. Przechowywane są w nim relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Opactwo benedyktyńskie założył tu Bolesław Chrobry w 1006 r. Obecnie opiekę nad nim sprawują Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.

apis / Święty Krzyż