Katowice – jubileuszowy odpust parafialny

This is a custom heading element.

6 czerwca 2016

200 lat istnienia Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów i 80 lat pobytu oblatów na Koszutce w Katowicach – te dwa jubileusze towarzyszyły świętowaniu odpustowemu w piątek, 3 czerwca 2016.

Mszy świętej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej, Marek Szkudło. Koncelebrowało ją również ponad 30 księży z dekanatu i archidiecezji, zaprzyjaźnionych z rodziną zakonną w Katowicach. Na obchodach obecne były również siostry zakonne i bracia Bonifratrowie. Swoją obecnością zaszczycił nas także prezydent Katowic, pan Marcin Krupa. Przede wszystkim była jednak poszerzona rodzina oblacka, wierni parafianie, goście i przyjaciele parafii na Koszutce.

Bp Marek Szkudło rozpoczął swoją homilię od listu św. Pawła do Rzymian (Rz 5,5). W swojej refleksji przypomniał, że miłość ma swoje źródło w sercu Boga, apogeum na krzyżu i spełnienie w sercu człowieka. Aby doświadczyć wszystkich etapów tej miłości, należy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, które papież Jan Paweł II zadał oblatom dokładnie 30 lat temu: “czy Jezus Chrystus jest naprawdę centrum waszego życia?”.

Następnie uczestnicy jubileuszowych obchodów udali się na wspólne świętowanie do domu katechetycznego. To był naprawdę dobry czas, przez który mogliśmy podzielić się naszą radością z innymi. 40 – lecie kapłaństwa obchodził o. Norbert Sojka OMI. W wielu miejscach rozwinął się dzięki niemu duch wspólnotowy. Szczególnie doświadczamy tego teraz, gdy przyglądamy się funkcjonowaniu naszego domu katechetycznego. Często jest po brzegi wypełniony ludźmi, szukającymi wspólnoty przy Chrystusie.

OMI/Katowice