Wolsztyn – promocja książki o o. Mariuszu Kasperskim

This is a custom heading element.

1 lipca 2016

30 czerwca 2016 r., w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn im. Stanisława Platera odbyła się promocja książki Włodzimierza Chrzanowskiego „Przedeptane ścieżki Madagaskaru. O. Mariusz Kasperski OMI”, biografii przełożonego oblatów na Madagaskarze, pochodzącego z Chorzemina k. Wolsztyna.

Książka powstała pod redakcją Włodzimierza Chrzanowskiego i przy wsparciu merytorycznym o. dr Marcina Wrzosa OMI, redaktora naczelnego „Misyjnych Dróg”.

– Książka, którą oddajemy do Państwa rąk, jest pierwszą pozycją wydaną w ramach podjętego przez Oddział Miejski Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Wolsztynie, długofalowego projektu poświęconego kulturotwórczej roli wolsztyńskiej Parafii Farnej. (…) Ta książka nie jest pozycją biograficzną, która ukazywałaby w szczegółach etapy życia bohatera książki. Koncentruje się ona głównie na tym, co w jego życiu jest chyba najważniejsze, na tym, co dziś stanowi dominantę tego życia, czyli na misjonarskiej posłudze na dalekim Madagaskarze – pisze we wstępie Włodzimierz Chrzanowski.

– Niech ta publikacja, poświęcona o. Mariuszowi Kasperskiemu będzie aktem wdzięczności Bogu za dar jego misjonarskiego powołania, a także podziękowaniem dla tych wszystkich, którzy przybliżyli nią nie tylko trud „przedeptanych” tam dotąd przez niego ścieżek, ale i całe piękno jego misjonarskiej posługi – podkreślił o. Marcin Wrzos.

Książka zostala przyjęta bardzo ciepło przez licznie zgromadzonych uczestników prezentacji książki. Obecni na niej byli współbracia o. Mariusza z Madagaskaru. Delegatura Polskiej Prowincji na Madagaskarze obejmuje zasięgiem terytorialnym wyspy: Madagaskar i La Réunion. W jej skład wchodzi 80 oblatów, w tym 28 kleryków i 9 nowicjuszy (60 Malgaszy i 20 Polaków). Pracują w 13 stacjach misyjnych. Pierwsi oblaci z Polski dotarli na Czerwoną Wyspę w 1980 r.

MJ/Poznań