Wrocław – trwają oblackie Światowe Dni Młodzieży

This is a custom heading element.

22 lipca 2016

Wrocławska parafia pw. Matki Bożej Królowej Pokoju, prowadzona przez oblatów od kilku dni tętni życiem. Prawie dwa tysiące młodych ludzi z dwudziestu pięciu krajów spotkało się tu w ramach oblackich Światowych Dni Młodzieży.

Na uczestników tego wydarzenia czekało dzisiaj wiele atrakcji. Dzień zaczął się od konferencji Superiora Generalnego misjonarzy oblatów, o. Louisa Lougena OMI oraz pytań do ojca generała na temat: „Doświadczenie krzyża w życiu św. Eugeniusza”.

Po południu młodzi pielgrzymi mieli czas na rozmowy i dyskusje w grupach. O 15:00 rozpoczęła się natomiast Droga Krzyżowa ulicami osiedla Popowice we Wrocławiu. Wieczorem moc muzycznych i duchowych wrażeń dostarczyła grupa Ninive, prowadzona przez o. Błażeja Mielcarka OMI. Dzień zostanie zakończony Mszą św. pod przewodnictwem o. Louisa Lougena OMI.

Mieszkańcy Wrocławia bardzo ciepło przyjęli pielgrzymów i chętnie służą im pomocą. – Jesteśmy mile zaskoczeni tak wielką przyjaźnią ze strony Polaków. Kiedy trochę pobłądziliśmy od razu znalazły się osoby, które chciały nam pomóc – mówi jedna z uczestniczek ŚDM pochodząca z RPA.

Szczegółowy program oblackich ŚDM na wyd2016omi.org

OMI/Poznań