Niniwa Team – nie są sami

This is a custom heading element.

10 sierpnia 2016

NINIWA Team rozpoczął swoją dziesiątą wyprawę. 1 sierpnia wystartowała pętla dookoła Morza Czarnego w ramach Misji JuT – Ostatnie Okrążenie. Jej uczestnicy pokonali dotychczas ponad 1000 km, czyli spełniony został założony przez organizatorów plan minimum kilometrów na tydzień. Niedzielę rowerzyści spędzili w Kijowie, gdzie nabrali siły na kolejny tydzień podróży.

Rowerzyści większość część dnia spędzają w drodze. Przerwy zazwyczaj są krótkie – nie ma wiele czasu na odpoczynek. Obecnie przebywają na terenie Ukrainy, powoli zbliżając się do granicy z Rosją. Tradycją NINIWA Teamu są codzienne relacje z wyprawy publikowane na stronie www.niniwateam.pl. Dzięki temu, wirtualnie podróżować może z grupą dużo większe grono wirtualnych rowerzystów. W tym roku organizatorzy pokusili się nawet o angielskie wersje relacji, żeby powiększyć zasięg odbiorców. A chętnych do śledzenia ich przygód jest coraz więcej, zwłaszcza po minionych ŚDM w Krakowie, które otworzyły zagranicę na zainteresowanie Polską.

Duchowymi patronami wyprawy są związani z Bożym miłosierdziem: św. s. Faustyna Kowalska, św. Jan Paweł II i bł. ks. Michał Spoćko.

KZ