Zapomniany misjonarz

This is a custom heading element.

12 sierpnia 2016

W sierpniu tego roku ukazała się publikacja na temat o. Andrzeja Cierpki OMI i jego pracy na Cejlonie. Książka jest już dostępna w sprzedaży.

– Losy ewangelizacji Cejlonu (dziś Sri Lanka) u początku XX w. i później naznaczone są wieloma trudnościami. To konflikt zbrojny pomiędzy Syngalezami i Tamilami, niechęć władz lokalnych i centralnych do Kościoła katolickiego, zwyczaje kastowe i niełatwe zaszłości z czasów kolonialnych. Do takiego kraju, po długiej podróży statkiem, przybywa kilku śmiałków – braci i kleryków oblackich. Wyruszyli z zadaniem wspomożenia francuskich współbraci. Wspomnienia oraz dokumentacja życia i posługi jednego z nich, o. Andrzeja Cierpki OMI pokazują, jak wszechstronne jest życie misjonarza – pisze o. Jarosław Różański OMI.

Książka ukazuje pracę na bardzo wymagającym terenie. Niektórzy jednak w takich warunkach czują się najlepiej. – Czytamy o człowieku, który głosi Ewangelię i był motorem przemian społecznych: przywracał godność ludziom z najniższej hinduistycznej kasty, dobrze układał relacje z buddystami, gasił sąsiedzkie konflikty. Naturalna tęsknota za ojczyzną przeplata się z silnym związkiem z ojczyzną z wyboru i… po prostu przyzwyczajeniem do ciepła – podkreśla o. Różański OMI.

Publikacja jest już dostępna w sprzedaży. Można ją zamówić za pośrednictwem redakcji „Misyjnych Dróg” pod numerem telefonu: 511-493-653.