Gorzów Wlkp. – XXV Zjazd Niniwy

This is a custom heading element.

11 listopada 2016

Od 10-13 listopada w Gorzowie Wlkp. obywa się XXV Zjazd Niniwy. Co pół roku, w czasie długich weekendów (majowego i listopadowego), stowarzyszenie Niniwa organizuje spotkania młodzieży oblackiej. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem: „Mission: Possible II. Uwolnij się!”

Majowy zjazd odbywa się tradycyjnie w Kokotku, a listopadowy w innej oblackiej parafii w Polsce. Tym razem młodzież gości w parafii pw. św. Józefa w Gorzowie Wielkopolskim. Na uczestników czekają konferencje ks. Piotra Napieralskiego i o. Dariusza Galanta OMI oraz inne atrakcje, w tym gra terenowa.

Tradycja spotkań trwa od 2005 r. Zazwyczaj w zjazdach uczestniczy od dwustu do trzystu młodych osób. Celem stowarzyszenia jest zaangażowanie lokalnej społeczności. Młodzież śpi w szkołach lub u rodzin, które zdecydują się ją ugościć.

Zjazd to czas poznawania Boga i samego siebie przez kontakt z innymi młodymi, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami. Bogaty program każdego zjazdu nie pozwala się nudzić, a każdy z nich opatrzony jest ciekawym tematem przewodnim.

Niniwa to duszpasterski program skierowany do młodych związanych z misjonarzami oblatami. Jest realizowany w prawie dwudziestu parafiach w Polsce. Młodzi z tego ruchu młodzieżowego dwa razy w roku uczestniczą w zjazdach w różnych miastach Polski. Im jest także dedykowany wakacyjny Festiwal Życia w Kodniu nad Bugiem. Młodzi związani z Niniwą biorą także udział w wolontariacie misyjnym młodych. Do oblackiej Niniwy należy prawie 1,5 tys. osób, a ich centrum znajduje się w Młodzieżowym Ośrodku Niniwy w Kokotku k. Lublińca na Śląsku.

OMI/Niniwa