19 grudnia – UTOŻSAMIĆ SIĘ Z UBOGIMI, ABY WRA Z NIMI DZIELIĆ ICH ŻYCIE
This is a custom heading element.
NASZA WSPóŁCZESNA ZAŁOŻYCIELSKA WIZJA: UTOŻSAMIĆ SIĘ Z UBOGIMI, ABY WRA Z NIMI DZIELIĆ ICH ŻYCIE I ZAANGAŻOWANIE NA RZECZ SPRAWIEDLIWOŚCI
Gilberto Pinon OMI, były asystent generalny, w jednym z wywiadów powiedział: Dzisiaj zbieramy to, co zasiali inni. Przykład, jaki dali nam nasi poprzednicy, skłania nas do udania się w nowe miejsca, aby być głosem ubogich. Ojciec Gregorio Iriarte dał nam przykład poświęcenia całego swego czasu studium zadłużenia zewnętrznego narodów, a ojciec Gilberto Pauwels kontynuuje swą pracę na forach międzynarodowych w Boliwii, aby uwrażliwić rządzących, aby przyjmowali prawa chroniące okolice wiejskie przed międzynarodowymi konsorcjami.
Na forum ONZ w Nowym Jorku oraz w międzynarodowych organizacjach, takich jak Bank Światowy i Międzynarodowa Organizacja Pracy, obecność oblatów staje się głosem ubogich, który od rządzących oraz międzynarodowych korporacji i domaga się sprawiedliwego traktowania. Seamus Finn i Daniel Le Blanc współpracują z innymi religiami zabiegając, aby możni tego świata usłyszeli głos tych, którzy nie maja głosu. http://www.omiworld.org/fr/content/entrevues-omi/775/gilberto-pi-n-omi/
Wielu oblatów na całym świecie w odwazny sposób pokazuje nam ten aspekt naszej współczesnej załozycielskiej wizji – w krańcowych przypadkach niektórzy zostali wtrąceni do więzienia lub zginęli na drodze. Mając na uwadze fakt, iż skupiam się na jurysdykcji, do której przynależę, zdecydowałem się ukazać oblatów, którzy w pełnym wymiarze godzin pracują na rzecz pokoju, sprawiedliwości i integralności stworzenia. Na naszej stronie internetowej mamy przykład oblata, który by odpowiedzieć na natchnienie Ducha, poświęcił swe życie ubogim: Ojciec Daniel pracuje w Międzynarodowym Biurze do Spraw Pokoju, Sprawiedliwości i Integralności Stworzenia oraz jest reprezentantem naszego zgromadzenia na forum ONZ w Nowym Jorku. Ojciec Daniel od 1971 roku jest Oblatem Maryi Niepokalanej. Jest Kanadyjczykiem, aż 1978 roku pracował w Peru do czasu jego nominacji do Generalnego Biura do Spraw Pokoju, Sprawiedliwości i Integralności Stworzenia. Nasze zgromadzenie, jako organizację pozarządową, reprezentuje na forum ONZ, gdzie pracuje jako członek komisji do spraw rozwoju społecznego, w podkomisji do spraw usuwania ubóstwa, stałego rozwoju, na forum do spraw ludów pierwotnych finansowania na rzecz rozwoju i migracji. Współpracuje także z VIVAT International.
W ciągu 30 lat swej posługi w Peru ojciec Daniel był proboszczem w wielu parafiach diecezji Carabayllo (Lima) oraz w regionach lasu tropikalnego. Na wielu poziomach zajmował się sprawami sprawiedliwości społecznej, choćby towarzyszeniem ofiarom terroryzmu i badaniu zbiorowych mogił. Pomagał także pozywaniu zainteresowanych na drogę sądową.
Ojciec Daniel studiował prawo na Katolickim Uniwersytecie Peru (PUCP). Prze wiele lat był członkiem i dyrektorem oblackiej Komisji do Spraw Pokoju, Sprawiedliwości i Integralności Stworzenia w Ameryce Łacińskiej.
Komentarz do Ewangelii dnia
24 listopada 2024
Komentarz do Ewangelii dnia
23 listopada 2024
Oblaci: z pasji do muzyki
22 listopada 2024
Z listów św. Eugeniusza
22 listopada 2024
Komentarz do Ewangelii dnia
22 listopada 2024
Olimpiada Znajomości Afryki: szansa na poznanie kontynentu
21 listopada 2024
Madagaskar: Prowincjał w Mahanoro
21 listopada 2024