Życzenia świąteczne Ojca Prowincjała

This is a custom heading element.

25 grudnia 2016

Drodzy Współbracia, Przyjaciele,

na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia pragnę złożyć wszystkim najlepsze życzenia zdrowia i wszelkich Bożych łask. W znanej na całym świecie kolędzie Cicha noc wysławiamy pasterzy, którzy nie przespali i nie przeoczyli narodzenia Jezusa, ale kierowani wewnętrznym głosem udali się do Betlejem i oddali chwałę Bogu. Rozumieli też dobrze, iż tego, czego są świadkami nie mogą zatrzymać dla siebie, ale głosić innym ludziom. Takiej postawy domaga się Jezus od swych uczniów mówiąc  Idźcie i głoście. Niech Święta Bożego Narodzenia staną się dla nas okazją do spotkania Jezusa i doświadczenia Jego bliskości, a następnie impulsem do dzielenia się z innymi radością płynącą z wiary, że narodzony w Betlejem Jezus jest naszym Panem i Zbawicielem. Niech błogosławieństwo Bożej Dzieciny spocznie na nas i na każdym dniu Nowego Roku, byśmy wzrastali w świętości i nie ustawali w głoszeniu Boga całemu światu. (…)

Od Adwentu rozpoczął się nowy rok duszpasterski pod hasłem Idźcie i głoście. Dziękuję zatem wszystkim oblatom, którzy z odwagą i pokorą podejmują się tego dzieła, a zwłaszcza misjonarzom ludowym, którzy przez cały czas wypełniają swoją funkcję głosząc wiele serii rekolekcji i misji.

Maryi Niepokalanej, Patronce naszego Zgromadzenia, powierzajmy nas samych, nasze plany duszpasterskie i misjonarskie, całą naszą Prowincje, pamiętając o modlitwie św. Bernarda: Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo, że od wieków nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa.

 

                                                                                                          O. Marian Puchała OMI

                                                                                                          Wikariusz prowincjalny (p. o. prowincjała)