Lubliniec – orszak Trzech Króli

This is a custom heading element.

17 stycznia 2017

W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, w Lublińcu odbył się tradycyjny orszak Trzech Króli. Wszystkie parafie z Lublińca wspólnie wzięły udział w tym wydarzeniu. Pomimo niskiej temperatury (-13 stopni) pojawiło się bardzo wielu wiernych.

Nie zabrakło również parafian i duszpasterzy z parafii św. Stanisława Kostki, która prowadzona jest przez misjonarzy oblatów. Uczestnicy mieli kolorowe przebrania oraz rekwizyty takie jak korony, czy flagi.

Kościół św. Stanisława Kostki wybudowano w latach 1928-31. Początkowo służył przede wszystkim jako kaplica Niższego Seminarium Duchownego. Na skutek rozwoju miasta kościół stał się w 1939 r. samodzielną placówką duszpasterską. Dekretem z 21 listopada 1941 r., podpisanym przez Wikariusza Generalnego Kurii Biskupiej w Katowicach, została utworzona „Kuracja parafialna Oblatów”. Od 1956 r. w  podziemiach kościoła pw. Świętego Stanisława Kostki znajduje się kaplica, która nosi wezwanie Matki Bożej Fatimskiej. 14 listopada 1992 roku biskup gliwicki Jan Wieczorek konsekrował w Solarni nowy kościół filialny. W konsekrowanym ołtarzu złożono relikwie Św. Męczenników Rzymskich.

OMI/Lubliniec

Poniżej krótka fotorelacja z wydarzenia: