Święty Krzyż – ferie w klasztorze

This is a custom heading element.

24 stycznia 2017

Podczas ferii zimowych w sanktuarium na Świętym Krzyżu odbywają się rekolekcje dla młodzieży męskiej u misjonarzy oblatów.

Organizatorem tego szczególnego czasu modlitwy, skupienia, refleksji oraz wspólnych spotkań z nowicjuszami, postulantami, braćmi zakonnymi i ojcami z klasztoru na Świętym Krzyżu jest o. Krzysztof Jurewicz OMI oraz o. Dominik Ochlak OMI, którzy są odpowiedzilani w prowincji za animację powołaniową.

We wtorek 24 stycznia rozpocznie się pierwsza seria takich spotkań w murach klasztoru. Potrwa ona do 28 stycznia, czyli do soboty. Pobyt jest bezpłatny. Każdego dnia będzie Msza św., konferencje tematyczne, wspólna rekreacja z nowicjuszami, a także wspólna praca. Organizatorzy zapraszają gimnazjalistów, uczniów szkół średnich oraz studentów.

Kolejne serie rekolekcji podczas ferii odbędą się w dniach od 6-10 lutego oraz od 24-26 lutego. Wszelkie pytania należy kierować pod adres: powolania@oblaci.pl lub pod numerem telefonu 601-788-422.

Święty Krzyż to najstarsze polskie sanktuarium. Przechowywane są w nim relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Opactwo benedyktyńskie założył tu Bolesław Chrobry w 1006 r. Obecnie opiekę nad nim sprawują Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.

OMI/Święty Krzyż