Album oblacki – Dwa wieki ewangelizacji

This is a custom heading element.

10 lutego 2017

W sprzedaży dostępny jest już oblacki album wydany z okazji 200-lecia ewangelizacji Misjonarzy Oblatów MN. Zawiera bogato ilustrowane materiały na temat placówek i najważniejszych działań podejmowanych przez oblatów na terenie polskiej prowincji.

– Album przedstawia wszystkie wszystkie nasze placówki w Polsce. (…) Opisy zawierają najpierw krótką historię danego miejsca, okoliczności przybycia oblatów, a następnie ukazuje dzisiejsze zaangażowania pastoralne danej wspólnoty – pisze w słowie wstępnym o. Antoni Bochm OMI.

Publikacja zawiera informacje oraz zdjęcia z takich miejsc jak sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, czy sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Nie brakuje też informacji o domach zakonnych i ośrodkach formacyjnych dla młodzieży.

Oblacki album powstał pod redakcją o. Sebastiana Łuszczkiego OMI oraz o. Marcina Wrzosa OMI. Można go nabyć w sklepie internetowym portalu misyjne.pl oraz zamawiając telefonicznie pod numerem: 511-493-653. Cena albumu: 50 zł.

W Polsce oblaci są obecni od 1920 r. Zgromadzenie zostało założone przez św. Eugeniusza de Mazenoda, późniejszego biskupa Marsylii, 25 stycznia 1816 r. w Aix-en-Provence. Obecnie liczy ono 3895 zakonników, w tym 311 w Polsce oraz prawie kolejnych 300 Polaków za granicą. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej są zgromadzeniem misyjnym. Ich naczelną służbą w Kościele jest ukazywanie Chrystusa i Jego Królestwa najbardziej opuszczonym, niesienie Dobrej Nowiny ludom, które jeszcze jej nie przyjęły i pomoc w odkrywaniu ich własnej wartości w świetle Ewangelii. Natomiast tam, gdzie Kościół już istnieje, oblaci kierują się do grup, z którymi ma on najmniej kontaktu.

MJ/Poznań