Coś dla seniorów…

This is a custom heading element.

10 kwietnia 2017

Gość w dom, Bóg w dom – jak mówi polskie przysłowie. Do serca wzięli je sobie domownicy oblaccy w Gorzowie Wielkopolskim. Zaprosili do siebie seniorów!

W  lipcu 2014 roku, dzięki dofinansowaniu z miasta uruchomiono przy parafii pw. Świętego Józefa Dom Dziennego Pobytu dla 15 osób starszych. Od tego czasu w pomieszczeniach klasztoru każdego dnia spotykają się gorzowscy seniorzy, by wspólnie spędzać czas.

Do ich dyspozycji jest liczny sprzęt rekreacyjny i sportowy, jak np. fotel z funkcją masażu, rower stacjonarny, kije do nordic-walking, telewizor, leżaki ogrodowe, czy taśmy do ćwiczeń. Podopieczni placówki, która z dniem 1 stycznia 2017 roku zyskała nazwę Dom u Oblatów, mogą liczyć na profesjonalną pomoc ze strony wykształconych pracowników i oddanych wolontariuszy. Każdy dzień rozpoczyna się śniadaniem i kończy wspólnym obiadem. Seniorom nie brakuje atrakcji! Często organizowane są wyjścia do kina lub groty solnej, gimnastyka na świeżym powietrzu, prelekcje zaproszonych gości lub spotkania integracyjne z uczestnikami innych domów lub klubów.

Więcej o gorzowskiej inicjatywie dla seniorów dowiesz się na Facebooku, KLIKNIJ TUTAJ.

Obejrzyj też galerię zdjęć, KLIKNIJ TUTAJ.

Nowa odsłona oblackiej witryny to nie tylko okazja do graficznego ukazania charyzmatu zgromadzenia. Pragniemy zaprezentować różne inicjatywy, w ramach których misjonarze oblaci MN wcielają w życie charyzmat św. Eugeniusza de Mazenoda. Jako pierwszą inicjatywę prezentujemy Dom u Oblatów w Gorzowie Wielkopolskim i pewnie jeszcze tu wrócimy. Wkrótce też inne artykuły z tego cyklu.