Pasja w Kodniu

This is a custom heading element.

11 kwietnia 2017

W Niedzielę Palmową w Kodniu odbyły się 2 przedstawienia przedstawiające Pasję. W sztuce brali udział nauczyciele, młodzież, rodzice oraz oblaci z Kodnia. Dla tych, których ominęło to wydarzenie mamy dobrą wiadomość. Jest jeszcze szansa zobaczyć to przedstawienie dziś o godzinie 19:00 oraz 20:30. Serdecznie zapraszamy!

„Dokładnie rok temu wystawialiśmy sztukę pod tytułem „Tajemnice Eucharystii”, którą obejrzało ponad 5 tys. ludzi. W przyszłym roku chcemy przygotować 2 sztuki. Jest to dobra okazja by w ten sposób przyciągnąć ludzi, którzy na co dzień może nieczęsto pojawiają się w kościele, a my jako parafianie również możemy przez to głębiej wejść w tajemnice tych ważnych wydarzeń sprzed ponad 2 tysięcy lat.” – wyjaśnia proboszcz, o. Damian Dybała OMI.

 

Więcej zdjęć zobaczyć można w galerii (KLIKNIJ TUTAJ).

Podobną inicjatywę również tradycyjnie podjęła parafia w Kokotku. W tym roku premiera odbyła się również w Niedzielę Palmową. Spektakl Pasja jest tu grany już od wielu lat. Bierze w nim udział młodzież, a znany jest z bardzo realistycznych scen ukrzyżowania Pana Jezusa, nietypowej muzyki oraz aktywnego udziału wiernych w Drodze Krzyżowej kończącej spektakl.