Obra – wizytacja prowincjała

This is a custom heading element.

13 kwietnia 2017

W Wielki Wtorek 11 kwietnia we wspólnocie seminaryjnej w Obrze zakończyła się wizytacja kanoniczna ojca prowincjała Pawła Zająca OMI. Tegoroczna wizytacja, ze względu na wcześniej przyjęte przez ojca prowincjała obowiązki, została podzielona na trzy części.

W Eucharystii kończącej czas wizytacji uczestniczyli również, oprócz wspólnoty miejscowej, przebywający w tym czasie w Obrze z różnych powodów: o. Antoni Bochm OMI z Rzymu – Radny Generalny na Europę, o. Andrzej Madej OMI z Aszchabadu – przełożony misji sui iuris w Turkmenistanie oraz o. Władysław Walaszczyk OMI z Brukseli – superior delegatury oblackiej we Francji i Beneluksie.

Z okazji wizytacji ojciec prowincjał podarował wspólnocie scholastykatu obraz beatyfikowanych niedawno męczenników oblackich z Laosu. Wskazując w homilii na dwie cechy tego obrazu – mianowicie jego żywą kolorystykę oraz fakt przedstawienia misjonarzy razem z ludźmi, do których zostali posłani – zachęcił nas, byśmy sami naszym życiem tworzyli takie obrazy, gdziekolwiek posyła nas Boża Opatrzność.

Przed końcowym błogosławieństwem głos zabrał jeszcze o. Andrzej Madej OMI dając spontaniczne świadectwo o Bożej miłości obecnej na kontynencie azjatyckim.

 

o. Sebastian Łuszczki OMI