Misjonarze są wdzięczni

This is a custom heading element.

15 kwietnia 2017

Akcja Misjonarz na Post zakończona! Ponad 12 tysięcy osób modliło się za polskich misjonarzy. W czwartej edycji akcji „Misjonarz na Post” wzięło udział ponad 12,300 osób. To ponad dwa razy więcej niż w ubiegłym roku.

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że taka modlitwa ma ogromną siłę i jak bardzo potrzebna jest misjonarzom zmagającym się ze swoim trudnym i ważnym zadaniem. Przy wielu okazjach misjonarze wyrażają swoją wdzięczność za wielkopostne wsparcie modlitwą, postem czy ofiarowanym cierpieniem. Dzięki włączeniu się w akcję i my stajemy się pośrednio misjonarzami. Dziś, w Wielką Sobotę, gdy święcimy pokarmy, pamiętajmy też o głodujących, którym pomocą służą często właśnie misjonarze.

Więcej o akcji przeczytaj na www.misjonarznapost.pl.

Projekt „Misjonarz na Post” to wspólna inicjatywa redakcji „Misyjnych Dróg” i portalu misyjne.pl oraz najważniejszych polskich czasopism misyjnych: „Misjonarza” (werbiści), „Misjonarzy Kombonianów” (kombonianie), „Misji Salezjańskich” (salezjanie), „Echa z Afryki i innych kontynentów” (klawerianki), „Posyłam Was” (Pallotyński Sekretariat Misyjny), Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl, „Misji Dzisiaj” i „Świata Misyjnego” (Papieskie Dzieła Misyjne) oraz „Misyjnych Dróg” (oblaci). Projekt wsparła Komisja Episkopatu Polski ds. Misji oraz m.in. pium.pl, wiara.pl, opoka.news i Radio Maryja.