Pędzi 100 osób

This is a custom heading element.

17 kwietnia 2017

Jutro o 5:00 pobudka, a o 6:00 w drogę. To standardowe godziny pobudek na wyprawach rowerowych NINIWA Team. Właśnie rozpoczęło się spotkanie przed pierwszą wyprawą przygotowawczą przed tegoroczną „Operacją Rozpoznanie – Nowy Początek”, wyprawą po Islandii!

W przygotowaniu bierze udział prawie 100 osób, które rywalizują o miejsce w wyprawowej 40-tce. Tylko tyle miejsc jest w tym roku do obsadzenia w związku z możliwościami logistycznymi organizatorów. Część uczestników traktuje wyprawę jako dobrą okazję do wycieczki w ciekawym gronie, jednak duża większość walczy o miejsce w podstawowym składzie. Decyduje kolejność zapisów i wymóg przejechania obydwóch wiosennych wypraw przygotowawczych. Rowerzyści wyjadą z Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku jutro rano, a zjadą się z powrotem po kwalifikacjach w piątek po południu. Trasa przygotowawcza biegnie przez tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Tradycyjnie w ekspedycjach NINIWA Team, codziennym elementem jest wspólna Msza święta. Ta ewangelizacyjna inicjatywa rowerowa organizowana jest od 11 lat przez o. Tomasza Maniurę OMI, odpowiedzialnego za Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA.