Tymczasem w Katowicach

This is a custom heading element.

18 kwietnia 2017

Trwamy w radosnym czasie wielkanocnym! To okazja do dzielenia się radościami, tymi dużymi i małymi. Przedstawiamy dwie aktualne propozycje oblackie z Katowic!

Niedawno pisaliśmy o świetlicy dla seniorów w Gorzowie Wielkopolskim. Tym razem mamy propozycję dla dzieciaków z Katowic! Od niedawna ruszyła bowiem świetlica „Omik” dla dzieci ze szkół podstawowych. Inicjatywa proboszcza i oblatów z Koszutki ma na celu wyjść na przeciw potrzebom lokalnej grupy dzieci. Nowe miejsce ma służyć zabawie, rozwojowemu spędzaniu czasu, prowadzeniu ciekawych kursów tematycznych, a wszystko to w Bożej obecności.

„Omik” otwarty jest codziennie od poniedziałku do piątku od 14.45 do 17.00. Więcej informacji w parafialnej kancelarii.

Same dzieci oczywiście kierowane są do świetlicy przez swoich rodziców. I dla nich oblaci z Katowic mają ciekawą propozycję. Seria wykładów o wychowaniu uruchomiona została jeszcze w marcu i do tej pory odbyły się już dwa spotkania pod hasłem „Dobra Edukacja”. Kolejne konferencje w maju i czerwcu. Oblaci korzystają ze współpracy z fachowcami, pedagogami i wychowawcami. Ciekawe tematy powinny zachęcić rodziców zainteresowanych dobrym wychowaniem swoich dzieci, a także nauczycieli szkolnych czy pedagogów.

Zapraszamy!