Zjazd ekonomów i proboszczów

This is a custom heading element.

20 kwietnia 2017

Od wczoraj (środa, 19.04) trwa zjazd ekonomów i proboszczów Prowincji Misjonarzy Oblatów MN w Polsce. Celem spotkania jest omówienie najważniejszych spraw finansowych w prowincji, bieżące wyjaśnienia z obsługi technicznej systemu ekonomskiego, a także okazja do spotkania w gronie oblatów odpowiedzialnych za obsługę finansów placówek.

W planie spotkania przewidziano konferencje, warsztaty, a także co oczywiste – wspólne modlitwy, Msze święte oraz posiłki i czas wolny. Tego nie ma zbyt dużo, bo zjazd trwa tylko niecałe trzy dni, a tematów do omówienia jest sporo. W zjeździe uczestniczy Prowincjał o. Paweł Zając OMI, który przewodniczył dzisiejszej Mszy świętej, a także zaproszeni goście, osoby świeckie i firmy współpracujące z misjonarzami oblatami MN. Całość spotkania prowadzi Ekonom Prowincjalny o. Józef Czernecki OMI.

Jest to pierwszy zjazd łączony dla ekonomów i proboszczów, a także po raz pierwszy odbywa się w Kokotku, w nowym Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA. Choć prace remontowe jeszcze ciągle trwają i za ścianami słychać bieżące prace, to dzięki temu uczestnicy mają okazję obserwować z bliska proces zmian, jaki zachodzi w tej najnowszej placówce oblackiej w Polsce.