Chorzy na misjach nie są sami

This is a custom heading element.

25 kwietnia 2017

„Miłość Boga jest pierwszą w dziedzinie przykazania, a miłość bliźniego pierwszą w porządku wykonania.” Zgodnie z myślą św. Augustyna praca misjonarzy jest bardzo praktyczna. Głoszą Jezusa, nie tylko przez kazania czy budowanie kościołów, ale również przez praktyczną pomoc chorym i cierpiącym.

Posługa misjonarska, zarówno osób świeckich jak i duchownych w dalekich krajach Afryki, z powodu odległości, może pozostawać dla większości z nas tajemnicą. Naprzeciw w tej dziedzinie wychodzą Misyjne Drogi. W 183. numerze czasopisma przedstawiona jest między innymi pomoc chorym na misjach w Kamerunie, Zambii, Etiopii, na Papui Nowej Gwinei, Rwandzie, na Jamajce, a także wśród pierwszych chrześcijan. Opisana jest również akcja „Ryż na Madagaskar”, której celem jest pomoc ludziom żyjącym na dotkniętej niedawno cyklonem wyspie. Wsłuchać, a raczej wczytać się będziemy mogli również w wywiady z Krzysztofem Gniazdowskim – stomatologiem, który posługiwał jako wolontariusz misyjny w Kamerunie, oraz Magdaleną Plekan – fizjoterapeutką pracującą w szpitalu oraz w domu dziecka w Etiopii.

Oprócz dwumiesięcznika Misyjne Drogi, największego czasopisma misyjnego w Polsce, na co dzień aktualności z misji dostarcza nam portal www.misyjne.pl. Redagowane w Poznaniu, zarówno czasopismo, jak i portal, oprócz świeżych informacji zawierają ciekawe artykuły, jeszcze ciekawszych osób – doświadczonych misjonarzy, profesorów i podróżników.

Więcej o misjach przeczytasz tutaj: www.misyjne.pl