W Obrze jest dobrze!

This is a custom heading element.

27 kwietnia 2017

Takim właśnie hasłem często posługują się klerycy w Wyższym Seminarium Duchownym Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze. Musi ono wynikać z życia, bo słowa te zawsze wypowiadane są z uśmiechem i mimo upływających lat, sformułowanie nie umiera. Dlaczego w Obrze jest dobrze? Co dzieje się tu na co dzień? O tym wszystkim starają się regularnie zdawać sprawę klerycy odpowiedzialni za tutejszy biuletyn – Mozaikę Obrzańską.

Prezentujemy pierwszy z serii mini-artykułów o oblackich biuletynach! Czym jest Mozaika? Jest czasopismem wydawanym przez wspólnotę obrzańskiego seminarium. Piszą w nim zarówno klerycy, bracia jaki i ojcowie. Oczywiście z przewagą kleryków – bo ci, jak wiadomo mają najwięcej czasu. 🙂 – piszą z uśmiechem autorzy. Po co i dla kogo jest Mozaika? Pismo skierowane jest na pierwszym miejscu do rodzin oblatów, którzy pozostają w obrzańskim klasztorze w ramach tzw. „formacji pierwszej”. Ma ono więc za zadanie ukazywać naszą codzienność. To otwiera pismo również na oblatów z tzw. „formacji ustawicznej” (tzn. takich, którzy opuścili Obrę jako bracia po ślubach wieczystych, lub wyświęceni ojcowie) oraz różnego rodzaju sympatyków – w tym szczególnie osoby związane z Sekretariatem Powołań.

Pismo ma już wieloletnią historię. Obecnie formuła nieco się zmieniła, z prostszego i często pisanego z humorem wydawnictwa, aspiruje obecnie do poważniejszej pozycji. Sprzyja temu bardzo dobry skład graficzny i szata czasopisma, a także publikowane treści. Seminarzyści pozostają jednak wciąż sobą. Zręcznie wyważają poważniejszy materiał i lekkie, młodzieżowe pióro. Opiekunem Mozaiki jest o. Sebastian Wiśniewski OMI, a obecnie głównymi redaktorami są fratrowie Jakub Wandzich OMI i Łukasz Orłowski OMI.

Zapraszamy na stronę Mozaiki Obrzańskiej – www.mozaika.oblaci.pl. lub do przejrzenia najnowszego numeru (KLIKNIJ TUTAJ).