Exodus i cud w jeden dzień

This is a custom heading element.

11 maja 2017

W pierwszą sobotę maja grupa 25 osób z Gorzowa Wielkopolskiego na czele z ojcem proboszczem Piotrem Daraszem OMI udała się do Legnicy i Obry na parafialny dzień skupienia. Plan wyjazdu od początku zapowiadał się interesująco, a prognoza pięknej pogody sprzyjała podróży. Pielgrzymi zebrali się na placu przy kościele przed 8.00 rano, skąd wyruszyli w kierunku Legnicy. Na trasie nie obyło się bez przygód…

Złapana w drodze guma spowodowała przymusowy postój. Na szczęście zdolni panowie szybko uporali się z usterką i można było kontynuować pielgrzymkę. W czasie podróży uczestnicy zapoznawali się z treścią objawień fatimskich, których znaczenie przybliżał ojciec proboszcz. Kilka minut po godzinie 12.00 grupa dotarła do legnickiego kościoła pw. św. Jacka, gdzie czekano na pielgrzymów z Mszą świętą. We wnętrzu pięknego kościoła gorzowianie wysłuchali tutejszej historii, a przede wszystkim wydarzeń związanych z cudem eucharystycznym z 2013 roku. Po adoracji Relikwii grupa ruszyła w dalszą drogę.

Tym razem punktem docelowym była Obra, gdzie miał odbyć się spektakl teatralny Exodus. W seminarium przywitano grupę pysznym obiadem, który zapewnił siły do zwiedzenia obiektu. Jeden z kleryków oprowadził pielgrzymkę m.in. po muzeum misyjnym. Punktualnie o godzinie 18.30 przy pełnej widowni rozpoczęła się uczta dla ducha. Klerycy oraz młodzież obrzańska pod przewodnictwem o. Sebastiana Wiśniewskiego OMI spisali się na najwyższą ocenę – pierwszorzędna gra aktorska, porywająca muzyka na żywo, wizualizacje, a przede wszystkim treść sztuki! Warto zobaczyć losy Mojżesza okiem tych młodych ludzi. Zaraz po spektaklu gorzowianie ruszyli w drogę powrotną do domu, gdzie dotarli po godzinie 23.00. Wspólnie spędzony dzień był okazją do modlitwy, wyciszenia i adoracji, integracji, ale też odpoczynku od codziennych spraw. Organizatorzy wyjazdu zadowoleni z przebiegu dnia skupienia mają nadzieję, że na kolejny nie zabraknie miejsc w autobusie!

dav