Ryż na Madagaskar: 20 ton pomocy

This is a custom heading element.

18 maja 2017

W wyniku potężnego cyklonu, który nawiedził afrykańską wyspę w marcu tego roku, spustoszone zostały ryżowiska, które umożliwiają przeżycie mieszkańcom Madagaskaru. Dlatego misjonarze oblaci oraz redakcja „Misyjnych Dróg” zdecydowali się zebrać fundusze, aby pomóc Malgaszom. Uzbierane do tej pory pieniądze oznaczają zakup około 20 ton ryżu.

Dotychczasowa zbiórka pieniężna była zorganizowana dwiema drogami: ofiary można było złożyć za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej misyjne.pl lub tradycyjnego przekazu bankowego. Najwięcej pieniędzy spłynęło tą drugą drogą. Misjonarze oblaci dziękują za okazaną pomoc i zachęcają do tego, by kontynuować akcję. Więcej funduszy to jeszcze większy zastrzyk pomocowy dla lokalnej społeczności.

Pierwszy transport ryżu dotarł już na Madagaskar, do miejscowości Marolambo. Zebrana wówczas kwota pozwoliła na zakupienie kilku ton ryżu – do jedzenia i na zasiew. Dotarły one na miejsce drogą lotniczą już 13 kwietnia br. Misjonarze potwierdzają, że ta pierwsza pomoc pomogła miejscowej społeczności zacząć układać sobie życie na nowo.

Przypomnijmy, że potężny cyklon zabił około 50 osób, a ponad 110 tysięcy musiało opuścić swoje domy. Konkretnej liczby osób, które pośrednio ucierpiały, z wielu względów nie da się określić. Mieszkańcy wyspy jednak w ponad 70% utrzymują się z rolnictwa. Zniszczone uprawy pozbawiły więc Malgaszy dorobku, na jaki pracowali przez cały rok.

– Ludzie chcą pomagać. Świadczy o tym fakt, że w kilka tygodni udało nam się zebrać tak ogromną ilość pieniędzy. Jeśli ktoś daje jałmużnę, Bóg o tym nie zapomina – mówi Zofia Kędziora, koordynatorka akcji.

Do akcji dołączyć można w każdej chwili. Wystarczy wejść na stronę www.misyjne.pl/nasze-akcje, wybrać akcję „Ryż na Madagaskar” i wpłacić dowolną kwotę. Kontakt pod adresem e-mail: redakcja@misyjnedrogi.pl; i telefonem+48 511493653. Pieniądze wpłacić można również tradycyjnym przekazem pocztowym, z dopiskiem „Ryż na Madagaskar”: Misyjne Drogi, ul. Ostatnia 14, 60-102 Poznań, Nr konta PL: 18 1020 4027 0000 1202 0031 7198.
Akcja potrwa do końca maja.

Zofia Kędziora, misyjne.pl