Nowenna o powołania oblackie – dzień 3

This is a custom heading element.

23 maja 2017

AUTENTYCZNI – Ludzie prawdy

Często jesteśmy zbici z tropu, gdy spoglądamy, jak Eugeniusz patrzył na siebie. Jesteśmy przyzwyczajeni, aby go uważać za dumnego z jego szlacheckich korzeni. Trudno nam uwierzyć, że to on mógł być tym grzesznikiem, zdrajcą i niewdzięcznikiem, gdy jako młody człowiek podczas rekolekcji opowiada o sobie przed Bogiem. A jednak taka jest prawda. Nie jesteśmy w stanie wygładzić stwierdzeń, jakimi się posługuje, powinniśmy pogodzić się i zrozumieć, że z czasem i dzięki łasce stał się osobą nad wyraz autentyczną. Patrzył na siebie w całej prawdzie, że jedynie miłość Boża może na nas promieniować nie paląc nas.

Wszyscy bardzo potrzebujemy zrozumieć, kim jesteśmy: dziećmi, które ciągle starają uciekać z ojcowskiego domu, ale które zawsze znajdując schronienie w ramionach Ojca za każdym razem uzmysławiają sobie, że bez Niego są nikim. Trzeba uznać, że w ten sposób stajemy się szczęśliwsi, ale przede wszystkim wzbogaceni Jego miłosierdziem, potrafiący na służbę dla Niego oddać nasze zdolności, marzenia i tak jak Eugeniusz działać dla Jego chwały. Tak, by poszukujący prawdy, których spotykamy, stali się naszymi towarzyszami drogi.

Modlitwa

Panie, daj nam Twego Ducha prawdy. Ponownie spójrz na mnie oczyma pełnymi miłosierdzia i zrozumienia, abym dobrze zrozumiał, kim jestem, abym oprócz tego, co piękne we mnie, zaakceptował moje ubóstwo i słabości. Naucz mnie jak za każdym razem powierzać się Twojej łasce i ciągle patrzeć na siebie tak, jak Ty na mnie patrzysz.

Niech Twoja prawda uczyni mnie jeszcze bardziej wolnym i autentycznym, jakbym dopiero co wyszedł z Twoich rąk, które tworzą i odtwarzają we mnie nowego człowieka, a nie kogoś, kto sam siebie tworzy.